
Spis hvad du har lyst til…og få lyst til det du har godt af
Vores krop fortæller kun sandheder, men ofte har vores hoved ikke lyst til at lytte og forstå.
Lytter vi kan vi blive klogere på hvad kroppen ønsker og har behov for og hvad den er utilfreds med.
Hvis vi hele tiden arbejder på at have en tilfreds krop vil vi styrke vores livskræfter, få mere energi, måske tabe i vægt, styrke vores intuition og psykiske balance, sove dybere om natten og blive mere glade mennesker.
Jeg har den overbevisning og erfaring at vi kan spise os ud af rigtig mange af vores fysiske smerter og belastninger. Der er altid en grund til at et problem opstår fysisk eller psykisk.
Foredraget holdes af Helle Kofoed som er kostvejleder, homøopat, kogebogs skribent og underviser.
Helle har gennem mange år klinik i Silkeborg.
Billetpriser; Som medlem af Holistisks Akademi 75,-kr. Ikke medlem 100,-kr. Tager du en ven med er prisen for jer 150,-kr. Tager du to venner med er prisen for jer 225,-kr og kommer i fire sammen 300,-kr.
Læg en kommentar